Forside Kolind Løbet Kolind løbet 2016 resultater
Kolind løbet 2016 PDF Print E-mail
Written by Thomas Ullner   
Saturday, 18 June 2016 15:12

 

Kolind løbet

2016

 

 

 

 

 

 

 

Klasse: 2,8 km drenge

 

 

 

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Rasmus Jensen

12:35,6

(Total Tid: 00:12:35,61)

2

Magnus Nielsen

18:32,4

(Total Tid: 00:18:32,42)

3

Magnus Back

26:58,1

(Total Tid: 00:26:58,10)

 

 

 

 

 

Klasse: 2,8 km kvinder

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Katrine Lauring

15:49,9

(Total Tid: 00:15:49,89)

2

Lone Kildahl

18:12,0

(Total Tid: 00:18:12,02)

3

Anne Sofie Poulsen

19:03,4

(Total Tid: 00:19:03,42)

4

Suzanne Madsen

20:14,3

(Total Tid: 00:20:14,28)

5

Dorte Back

26:55,9

(Total Tid: 00:26:55,86)

Klasse: 2,8 km piger

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Maja Ritter

20:22,5

(Total Tid: 00:20:22,46)

2

Maria Ritter

31:19,9

(Total Tid: 00:31:19,86)

3

Malou Nielsen

31:28,0

(Total Tid: 00:31:28,00)

Klasse: 4,0 km drenge

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Martin Wolf

19:46,9

(Total Tid: 00:19:46,92)

2

Matias Mortensen

23:18,0

(Total Tid: 00:23:18,01)

3

Thomas Hansen

23:51,6

(Total Tid: 00:23:51,57)

4

Oscar Zacher

24:18,6

(Total Tid: 00:24:18,56)

5

Louis Madsen

25:00,2

(Total Tid: 00:25:00,18)

Klasse: 4,0 km kvinder

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Jytte Hansen

18:23,9

(Total Tid: 00:18:23,91)

2

Lene Greve

24:23,2

(Total Tid: 00:24:23,20)

3

Helle Bjerregaard

48:51,9

(Total Tid: 00:48:51,95)

4

Tove Friis

48:53,3

(Total Tid: 00:48:53,28)

5

Lissa Vinter

50:30,9

(Total Tid: 00:50:30,95)

Klasse: 4,0 km mænd

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Nikolaj Nordqvist

17:05,6

(Total Tid: 00:17:05,64)

2

Henning Wolf

19:43,1

(Total Tid: 00:19:43,07)

3

Bengt N ordqvist

23:54,0

(Total Tid: 00:23:54,00)

4

Thomas Zacher

24:20,2

(Total Tid: 00:24:20,19)

5

Kasper Mortensen

25:01,3

(Total Tid: 00:25:01,27)

Klasse: 7,8 km drenge

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Jonas Madsen

36:42,7

(Total Tid: 00:36:42,70)

2

Rasmus Hansen

36:43,0

(Total Tid: 00:36:41,14)

Klasse: 7,8 km kvinder

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Jeanne Andreassen

39:49,3

(Total Tid: 00:39:49,26)

Klasse: 7,8 km mænd

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Torben Wolf

37:00,6

(Total Tid: 00:37:00,58)

2

Lars Buur

39:43,9

(Total Tid: 00:39:43,88)

Klasse: 7,8 km piger

Placering

Navn

Lap 1:

Total:

1

Ida Jensen

47:20,6

(Total Tid: 00:47:20,58)

 
Copyright © 2017 OK Djurs. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.